Tesla Powerwall

Dyskusje i rozmowy na temat magazynów energii Tesla Powerwall.
Awatar użytkownika
sebaa
Administrator
Posty: 106
Rejestracja: 12 lis 2017, 20:02

Tesla Powerwall

Post autor: sebaa » 16 lis 2017, 16:47

Powerwall to domowy akumulator, który można ładować energią elektryczną wytworzoną z paneli słonecznych. Może być on także wykorzystywany jako “zbiornik na prąd”, który ładujemy za niższą opłatą w ciągu dnia a wykorzystujemy wieczorem i rano, gdy stawka za energię jest wysoka.

Powerwall to również pewne zabezpieczenie na wypadek awarii sieci elektrycznej i braku dostępu do prądu. Urządzenie jest w pełni zautomatyzowane, niewielkich rozmiarów a co najważniejsze, łatwe w instalacji.
models_powerwall@2x.jpg
tesla powerwall


Jak działa Powerwall
how-it-works.png
jak działa powerwall

Specyfikacja Techniczna Powerwall

ażdy akumulator Powerwall ma pojemność 6,4 kWh energii, wystarczającej do zasilania większości domów w godzinach wieczornych lub porannych. Powerwall może być ładowany z kolektorów słonecznych w ciągu dnia lub przez instalację z sieci elektrycznej (np. gdy ceny prądu są niższe o określonej porze dnia). Akumulatory mogą być łączone, gdy nasze gospodarstwo domowe ma większe potrzeby energetyczne.

Powerwall montowany jest naściennie. Wykorzystany w nim akumulator litowo-jonowy posiada płynną regulację termiczną.

Akumulator posiada 6.4 kWh pojemności i 10 lat gwarancji. Urządzenie kompatybilne jest z zasilaniem jedno lub trójfazowym. Powerwall może być montowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, a temperatura robocza wynosi od -20 °C do 50 °C. Waga wynosi 97 kg, a wymiary akumulatora 1302 mm x 862 mm x 183 mm. W zestawie nie ma przetwornicy DC-AC.
trzpieniewózki transportowe
ODPOWIEDZ