Produkcja Tesla Model 3 przyspiesza do 5000 sztuk tygodniowo

Pytania, dyskusje i rozmowy o samochodzie Tesla Model 3.
Awatar użytkownika
sebaa
Administrator
Posty: 145
Rejestracja: 12 lis 2017, 20:02

Produkcja Tesla Model 3 przyspiesza do 5000 sztuk tygodniowo

Post autor: sebaa » 17 gru 2017, 12:17

Dostawca części do najnowszego modelu elektrycznego samochodu firmy Tesla, Hota Industrial Mfg, poinformował właśnie, że Tesla zwiększyła zamówienie do 5 000 sztuk tygodniowo. Oznacza to, że produkcja Modelu 3 znacznie przyspieszyła.

produkcja-tesla-model-3.png
produkcja tesla model 3

Prezes Hota Industrial Mfg potwierdził, że zapotrzebowanie ze strony Tesli jest tak duże, że cała firma wypracowuje nadgodziny, a wyprodukowane elementy wysyłane są samolotami, zamiast drogą wodną.

Tesla miała początkowo problemy z ilością wyprodukowanych aut. Było to spowodowane zaniedbaniem dostawcy, który odpowiedzialny był za produkcję obudowy do akumulatorów. Okazało się, że tak błachy powód zatrzymał praktycznie całą produkcję. Firma więc w ekspresowym tempie zbudowała i uruchomiła linię produkcyjną tego elementu we własnym zakresie.Inni podwykonawcy i dostawcy Tesli także potwierdzają, że produkcja Modelu 3 przyspiesza. Firma chce docelowo produkować 500 000 egzemplarzy rocznie, a to oznacza ponad dwukrotne przyspieszenie aktualnego tempa. Cel postawiony został bardzo wysoko, ale znając historię rozwoju firmy - jest on jak najbardziej osiągalny.

Pierwsze dostawy Modelu 3 były przewidziane dla pracowników firmy. Dostęp do konfiguratora zarezerwowanego samochodu jest już jednak powoli udzielany także zamawiającym spoza firmy. Osoby aktualnie zamawiające Model 3 muszą się jednak liczyć z tym, że swój egzemplarz będą mogli odebrać być może dopiero pod koniec 2019 lub 2020 roku, bowiem do tej pory zarezerwowano już prawie 600 000 sztuk Modelu 3.
tesla-model-3.jpg
tesla model 3
ODPOWIEDZ