Jak zużywają się baterie w Tesli?

Ogólna dyskusja o firmie Tesla.
Awatar użytkownika
sebaa
Administrator
Posty: 145
Rejestracja: 12 lis 2017, 20:02

Jak zużywają się baterie w Tesli?

Post autor: sebaa » 15 maja 2019, 21:35

Jak zużywają się baterie w Tesli? Ile tracą na pojemności przez lata?

Baterie w samochodach elektrycznych zużywają się z wiekiem. Akumulatory w elektrykach tracą pojemność, ponieważ są nieustannie używane. Jaka duża jest to strata? W przypadku Tesli – niewielka.
Ile wytrzymują baterie w samochodzie elektrycznym?

Portal Teslanomics przygotował zestawienie utraty pojemności baterii w samochodach Tesla Model S i Tesla Model X wraz z wiekiem i przebiegiem. Wynika z niego, że baterie w Teslach zużywają się niezwykle wolno:
Czy-baterie-w-Tesli-tracą-pojemność-z-wiekiem.jpg
Utrata pojemności akumulatorów w Teslach. Dane na temat aktualnej pojemności, wieku i przebiegu auta pochodziły od użytkowników na całym świecie (c) Ben Sullins / Teslanomics

Według danych właścicieli Tesli, po roku bateria ma około 98 procent pierwotnej pojemności, po dwóch latach – około 97,5 procent, po trzech latach – 97,2 procent i tak dalej.

Utrata pojemności baterii w zależności od przebiegu

Jak to wygląda w zależności od przebiegu? Po pierwszych 100 tysiącach kilometrów baterie w Tesli mają 97,4 procent pierwotnej pojemności, po 200 tysiącach – 97,1 procent pojemności, po 300 tysiącach – 96,8 procent pierwotnej pojemności.

Dla porównania: podobne zestawienie przygotowała dla swojej floty firma Tesloop. W tym przypadku baterie w Teslach utraciły 6 procent pojemności przy 322 tysiącach kilometrów przebiegu.

Wykres utraty pojemności baterii w Tesli można zobaczyć tutaj:

https://public.tableau.com/views/TeslaB ... VizHome=no
ODPOWIEDZ