Bateria Tesli w Australii powstała w mniej niż 100 dni!

Informacje i wiadomości związane z firmą Tesla.
Awatar użytkownika
sebaa
Administrator
Posty:152
Rejestracja:12 lis 2017, 20:02
Bateria Tesli w Australii powstała w mniej niż 100 dni!

Post autor: sebaa » 15 gru 2017, 10:06

Tym razem Tesla dotrzymała terminu! Elon Musk znany jest z odważnych stwierdzeń na Twitterze. Bardzo często założyciel Tesli nie dotrzymuje jednak terminu, nie spełniając tym samym obietnic. Tym razem było jednak inaczej.
tesla_bateria_australia.jpg
bateria tesla w Australii
Australia od dłuższego czasu zmaga się z problemem energetycznym, który doprowadził w 2016 roku do brak dostaw prądu na południu tego kraju.

Właśnie z tego względu władze Australii Południowej poszukiwali sposobu na zabezpieczenie się na przyszłość. Z niecodziennym pomysłem przyszedł Elon Musk, który stwierdził w marcu na Twitterze, że jego firma jest w stanie wybudować największą baterię na świecie w mniej niż 100 dni. Jeżeli nie dotrzyma terminu, zrobi to za darmo.

Musk dopiął swego i pod koniec września podpisał umowę na budowę baterii na terenie Australii Południowej. Ogniwa mają magazynować energię odnawialną, która będzie opcją zapasową w przypadku wysokiego zapotrzebowania energetycznego.

Budowa właśnie dobiegła końca. Tesla dotrzymała zatem terminu 100 dni. W rzeczywistości zrobiła to w dwa miesiące, mając jeszcze sporo zapasu. W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną testy największej na świecie baterii litowo-jonowej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozpocznie ona swoją pracę 1 grudnia.

Szacuje się, że budowa baterii kosztowała 50 mln dolarów. W przypadku niedotrzymania terminu dla Tesli byłby to zatem odczuwalny projekt.
https://fashionistki.pl/kaszmirowa-keratyna-na-czym-polega-zabieg-oraz-cena/
ODPOWIEDZ